Всесвітній день психічного здоров’я
Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня, починаючи з 1992 року, і входить в структуру міжнародних днів ООН.
Психічне здоров'я – стан психічної сфери індивіда, основу якої складає гармонійна цілісність психіки, її врівноваженість та адаптивність; виявляється в особистісному благополуччі, тобто оптимізмі, мотиваційній цілісності, адекватній самооцінці, емоційно-вольовій саморегуляції, незалежності, природності.
Прояви психічного здоров’я:
– на особистісному рівні: оптимізм, зосередженість, урівноваженість, моральність, адекватний рівень домагань, почуття обов’язку, уміння звільнятися від прихованих образ, відсутність ліні, незалежність, природність, відповідальність, доброзичливість, толерантність, самоповага, самоконтроль;
– на рівні психічних станів: емоційна стійкість, зрілість почуттів відповідно до віку, вміння опанувати негативні емоції, вільний природний прояв почуттів і емоцій, здатність радіти;
– на рівні психічних процесів: максимальне наближення суб’єктивних образів до певних об’єктів дійсності (адекватність психічного відображення), адекватне самосприйняття, високий рівень довільної саморегуляції, здатність до логічного опрацювання інформації, критичність мислення, креативність, дисципліна розуму (керування думками).
Стрес - неспецифічна відповідь організму на будь-яку пред'явлену йому вимогу, і ця відповідь є напругою організму, спрямованою на подолання виникаючих труднощів і пристосування до збільшених вимог.
Ліплення — це цікаве та вельми корисне заняття для подолання стресу. Такі заняття розвивають дрібну моторику, творче мислення, терпіння і посидючість, а також тренують пальчики маленького скульптора. Під час занять діти заспокоюються, адже уважно та зосереджено розминають пластилін, щоб створити з нього фігурки. Дитячі психологи переконані, що ліплення — це хороший метод боротьби зі стресом.
Дякуємо, за допомогу, працівникам Авдіївської міської бібліотеки філії 3 Відділу культури ВЦА .